Bosch Car Service

C A R T E CH, spol. s r.o. - Šaľa

C A R T E CH, spol. s r.o. - Šaľa

Profesionálny servis akumulátorov

Je váš akumulátor pripravený na prevádzku a je správne vybavený na zimné podmienky? Môžete si ho nechať zadarmo skontrolovať v autoservise siete Bosch Car Service. V prípade potreby vám ho vymeníme za nový a zaistíme likvidáciu starého ako nebezpečný odpad.

 • - Kontrola akumulátora zadarmo
 • - Montáž kvalitného akumulátora Bosch
Rezervujte si ihneď

A čo kontrola akumulátora zadarmo?

Máte nejakú predstavu o aktuálnom stave vášho akumulátora? Väčšina vodičov ju pravdepodobne nemá, kým nebude mať ich vozidlo poruchu alebo odmietne naštartovať. Ale pokiaľ si necháte pravidelne vykonávať kontrolu akumulátora v jednom z našich autoservisov, tak vám v prípade potreby vždy akumulátor vymeníme. Výhoda: Isto má väčší zmysel stráviť pár minút v autoservise kvôli montáži kvalitných produktov Bosch, než čakať hodiny, až sa objaví odťahová služba.

Zima necháva našich odborníkov chladných

Keď sa začína studené počasie, môžete ich počuť a vidieť všade: Nariekajúce štartéry a nenaštartované vozidlá. Príčinou problému je zvyčajne slabý akumulátor, pretože chemické procesy sa pri nízkych teplotách spomaľujú a motor má takisto väčší trecí odpor. Zlá správa pre všetky štartovacie akumulátory – najmä, keď nepracuje alternátor. Ako by to nestačilo, modern vozidlá sú vybavené stale náročnejšími elektronickými zariadeniami – od systému start/stop až po rôzne elektrické spotrebiče. To znamená, že akumulátory sa stale častejšie stávajú doménov odborníkov. Dôrazne odporúčame vodičom, aby si nikdy nemenili akumulátor sami, ak pre to nemajú potrebné technické vedomosti. Vždy je najlepšie nechať si údržbu a výmenu vykonať expertmi v našich servisoch – v lete aj v zime

Naši experti odporúčajú

Pokiaľ chcete šetriť svoj akumulátor vozidla a vyhnúť sa úplnému vybitiu, tak zošliapnite spojku pri spúšťaní motora a vypnite všetky nepotrebné elektrické spotrebiče. Pred dlhodobejším odstavením vozidla mimo prevádzku odporúčame akumulátor vytiahnuť. Ďalšia dôležitá rada: Akumulátor skladujte na chladnom a suchom mieste – najmä v chlade.

C A R T E CH, spol. s r.o., Šaľa

Pomocná ruka pre opotrebované akumulátory

Pomocný zdroj pre štartovanie môže dať impulz pre už unavené akumulátory. Ale skôr, než pripojíte vaše auto k inému vozidlu, musíte zvážiť niekoľko dôležitých bodov: Menovité napätie oboch akumulátorov musí byť rovnaké (napr. 12 V). Medzi karosériami oboch vozidiel nesmie byť žiaden kontakt. Po vypnutí všetkých elektrických zariadení pripojte červený pripájací kábel ku kladnému pólu vybitého akumulátora a potom k nabitému akumulátoru. Pred pripojením druhého konca ku kovovému povrchu v motorovom priestore vozidla s vybitým akumulátorom pripojte čierny kábel k zápornému pólu plne nabitého akumulátora. Dôležité: Za žiadnych okolností ho nepripájajte k zápornému pólu vybitého akumulátora, pretože by mohlo dôjsť k výbuchu. Až potom sa pokúste vozidlo naštartovať.

 • Motor
 • Brzdy
 • Sklá vozidla
 • Elektronika
 • Prehliadky
 • Osvetlenie
 • Pneumatiky
 • Mechanické systémy
 • Klimatizácia
PO - PI7.30 - 17.00

C A R T E CH, spol.s r.o.

Štúrova 53, 927 01 Šaľa

Tel.: +421 (0)31 770 / 8102
Mob.: +421 (0)905 / 351 531
Fax: +421 (0)31 / 770 6450
servissala@cartechsala.sk
Bosch car service